Wszechnica PAU i Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają na wykład prof. Janusza Ziółkowskiego (Centrum Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie). Tytuł wykładu: „Wszechświat: co się stało 12 września 2015 r.?”

Wykład odbędzie się w dniu 22 marca 2018 (czwartek) o godz. 16.00 w Willi Caro, ul. Dolnych Wałów 8a. Wstęp wolny.
Pan Prof. Ziółkowski studiował astronomię w Uniwersytecie Warszawskim. Całe życie zawodowe związał z Centrum Astronomicznym PAN. Profesor interesuje się budową i ewolucją gwiazd.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

Notka biograficzna

Prof. Janusz Ziółkowski urodził się w roku 1942 w Grójcu. Astronomię studiował na Uniwersytecie Warszawskim. Od roku 1966 pracuje w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN w Warszawie. Przez 9 lat  pełnił funkcję zastępcy Dyrektora Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Profesor interesuje się budową i ewolucją gwiazd. Autor licznych publikacji. Wieloletni członek Komitetu Badań Naukowych oraz członek  Rady Naukowej przy Ministrze Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Były przewodniczący Grupy  Ekspertów Astronomii przy Komisji Europejskiej w Brukseli.

SUM © 2016-2018