Informujemy, że do 23 kwietnia 2014 trwa nabór zgłoszeń do konkursu Discovery Fast Track Challenge, którego organizatorem jest Glaxo Smith Kline’s.

Konkurs kierowany jest do naukowców związanych z ośrodkami akademickimi, którzy zaproszeni są do zgłaszania swoich propozycji badań nad innowacyjnych lekami. Celem konkursu jest przyspieszenie ścieżki pokonywanej przez potencjalne nowe molekuły od etapu wczesnych badań do powstania produktu leczniczego.

Naukowcy, których zgłoszenia zostaną wybrane, rozpoczną współpracę w programie GSK Discovery Partnerships with Academia (DPAc). Celem współpracy będzie przetestowanie hipotez dotyczących mechanizmów molekularnych lub szlaków biologicznych przy wykorzystaniu obszernej biblioteki związków chemicznych GSK. Jeśli w tym procesie zostanie zidentyfikowany związek, który jest aktywny wobec tych hipotez i może posłużyć za punkt wyjścia do opracowania nowego leku, laureaci konkursu mogą otrzymać ofertę formalnej współpracy z GSK przy stworzeniu nowego preparatu.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://openinnovation.gsk.com/eu/

[Przesłano przez: Sabina Wejner]