Yasser Faraj, student V roku kierunku lekarskiego Wydziału Lekarskiego w Katowicach prowadzonego w języku angielskim, otrzymał nagrodę specjalną 8. edycji konkursu INTERSTUDENT 2018 na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce za działalność na rzecz walki z rasizmem!

W 2017 roku Yasser Faraj zorganizował m.in. Turniej Piłkarski „Graj przeciwko rasizmowi”, którego celem było wyrażenie sprzeciwu wobec rasizmu i nietolerancji oraz pokazanie jedności polskich i zagranicznych studentów naszej Uczelni.

W konkursie wzięło udział 100 kandydatów z 30 uczelni. Kapituła w składzie: prof. Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, przewodniczący Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP (przewodniczący Kapituły), prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej, dr Bianka Siwińska, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy", Michał Gajda, były przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów i Tomasz Tokarski, przewodniczący Parlamentu Studentów RP, wybrała sześć osób, których dokonania uznała za szczególnie warte wyróżnienia.

Konkurs organizowany jest pod Honorowym Patronatem prof. dr. hab. inż. Jana Szmidta, przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. Partnerami Konkursu są: Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Parlament Studentów RP i Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Serdecznie gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]