W dniu 15 marca w obiekcie SquashOK w Katowicach odbył się pierwszy w historii Akademicki Puchar Śląska w Squashu organizowany przez Akademicki Związek Sportowy.

Śląski Uniwersytet Medyczny reprezentowali: Katarzyna Paluch, Jacek Chełchowski, Karol Pałka (Wydział Lekarski z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu) oraz Maciej Krupowies (Wydział Lekarski w Katowicach). Do rozgrywek zgłosiło się ponad 20 uczestników z 7 szkół wyższych. Po zaciętej walce panowie zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce, odpadając po drodze w drabince turnieju OPEN z zawodnikami wysoko klasyfikowanymi w rankingu Polskiej Federacji Squasha. Do końca jednak walczyli o jak najlepsze pozycje końcowe. Ogromną niespodziankę sprawiła natomiast Katarzyna Paluch, która w turnieju damskim po ciężkich zmaganiach zajęła świetne drugie miejsce! Po wielkim finale, w którym zwyciężył Tomasz Kania (GWSH) podliczono punkty każdej z uczelni i ku uciesze naszych zawodników okazało się, że Śląski Uniwersytet Medyczny zajął w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce, przegrywając tylko jednym ‘oczkiem’ z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy, a wszystkich chętnych do dołączenia do nowo utworzonej Sekcji Squasha SUM zapraszamy pod adres:https://www.facebook.com/groups/875536955805846/. Informujemy również o aktywnie działającej Lidze SQUASH SUM - zapraszamy do wspólnego odbijania studentów, doktorantów i pracowników naszej Uczelni, niezależnie od stopnia zaawansowania. Więcej informacji na profilu facebook'owym oraz u koordynatora sekcji: Michał Żorniak; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Karol Pałka, Jacek Chechłowski, Michał Żorniak

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]