25 listopada 2017 r. w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji Oddział Sosnowiec zorganizowało akcję profilaktyczną „Skonsultuj z farmaceutą – cukrzyca”. Celem akcji była edukacja społeczeństwa na temat  cukrzycy, objawów choroby i metod leczenia oraz działań profilaktycznych zapobiegających rozwojowi cukrzycy.

Podczas wydarzenia przygotowane zostały następujące stanowiska: pomiar glikemii we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego oraz analiza składu masy ciała, gdzie mieszkańcy Dąbrowy Górniczej byli instruowani jak prawidłowo wykonywać każdy z pomiarów. Obecny był również magister farmacji, który udzielał porad lekowych osobom zainteresowanym. Dla dzieci zorganizowano kącik farmakognozji oraz kącik z recepturą apteczną. Wykonano około 300 pomiarów glikemii i około 300 pomiarów ciśnienia tętniczego.

Przed akcją odbyło się szkolenie, na którym dr hab. n. farm. Paweł Olczyk, kierownik Zakładu Farmacji Aptecznej przekazał wolontariuszom podstawowe informacje na temat cukrzycy, a także obsługi glukometrów i ciśnieniomierzy

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

SUM © 2016-2018