PAU

Komisja Nauk Przyrodniczych Stacji PAU w Katowicach zaprasza na cykl wykładów  wybitnych uczonych nauk przyrodniczych.

Wykład wygłosi:    Prof. dr hab. Maciej Maśka Zakład Fizyki Teoretycznej, Instytut Fizyki UŚ

Temat wykładu:  „Zimne atomy jako narzędzie do symulacji materii skondensowanej”

W trakcie wykładu przedstawiona zostanie idea symulatorów kwantowych, które opierają się o zimne atomy w sieciach optycznych. Postaram się wykazać z jakimi problemami zmagają się fizycy przy konstrukcji materii  skondensowanej,  jak prowadzi się symulacje i co może z nich wynikać dla poznania własności materiałów, które mogą mieć ogromne znaczenie w rozwoju nowoczesnych technologii.

Wykład odbędzie się dnia  11.12. 2017 r. o godz. 1700   w Sali Audytoryjnej II w Instytucie Fizyki, Uniwersytetu Śląskiego, Katowicach , ul. Uniwersytecka 4

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]