Dr hab. n. med. Sławomir Mrowiec z Katedry i Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego został Sekretarzem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.

Jest także członkiem Zarządu PTCHO w kadencji 2016-2018.

Celem Towarzystwa jest m.in. podnoszenie wiedzy z zakresu lecznictwa i profilaktyki nowotworów poprzez współdziałanie w tym zakresie z władzami, samorządami oraz towarzystwami i organizacjami naukowymi, społecznymi, i zawodowymi w kraju i za granicą, a także  inicjowanie i wspieranie badań naukowych.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]