18 października br. kolejny rok działalności zainaugurował Uniwersytet  Trzeciego  Wieku  przy  Wydziale  Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu. Na inauguracji obecni byli: Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz jego zastępca Zbigniew Byszewski, Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego  prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka, Prodziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu dr hab. Katarzyna Komosińska-Vassev,  Monika Zając  - Dyrektor Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, Renata Wrońska - Dyrektor Biura Śląskiej Izby Lekarskiej, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu podinsp. Andrzej Zbierański oraz członkowie Rady Wydziału i Profesorowie z innych Wydziałów SUM.

Podczas inauguracji dr hab. n. med. Katarzyna Pawłowska-Góral otrzymała od Władz Miasta podziękowania za organizację Sosnowieckich Dni Seniora. Wykład Inauguracyjny wygłosiła dr n. med. Joanna Gola z Katedry i Zakładu Biologii Molekularnej.

Dzień  później  inauguracja  roku  odbyła  się  w  Wydziale  Nauk  o  Zdrowiu w Katowicach.
W uroczystości wzięli udział: Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego  i  Ustawicznego  prof.  dr  hab.  n.  farm.  Stanisław  Boryczka,  Prodziekan Wydziału dr hab. n. med. Jacek Durmała oraz kierownik UTW prof. dr hab. n. med. Czesław Marcisz. Wykład inauguracyjny  pt. „Siedem zwycięstw w medycynie” wygłosiła  dr n. hum. Halina Kulik.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu zainaugurowali nowy rok akademicki 25 października 2017 r.

Uroczystość otworzył prof. dr hab. n. med. Jacek Kasperski, Prodziekan Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Wykład inauguracyjny pt. „Pokrzywka i obrzęk naczynioruchowy - choroby o wielu twarzach” przedstawiła prof. dr hab. n. med. Alicja Kasperska-Zając, kierownik zespołu Centrum Diagnostyki i Leczenia Pokrzywek działającego przy Oddziale Klinicznym Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

W uroczystość udział wzięli  Przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Rady Miejskiej w Zabrzu, a także koordynatorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku - dr hab. n. med. Andrzej Bożek oraz dr hab. n. med. Beata Janoszka.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]