prof. Eugeniusz J. Kucharz

W dniach 13-16 września 2017 r. w Płowdiw (Bułgaria) odbył się 61 Kongres Światowej Unii Pisarzy Lekarzy (Le 61eme Congres de l’Union de Écrivains Medecins) zorganizowany przez Union Mondiale des Écrivains Médecins – World Union of Physician-Writers (UMEM). Oficjalnym reprezentantem Unii Polskich Pisarzy Lekarzy na kongresie był prof. dr hab. n. med. Eugeniusz Józef Kucharz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W czasie kongresu czytał swoje wiersze po angielsku i spotkały się one z dużym zainteresowaniem. Poza tym z Polski w kongresie uczestniczyli: Ryszard Żaba (wiceprzewodniczący Unii Polskich Pisarzy Lekarzy z Zakopanego) i Anna Kotulska z Katowic.

Z kolei 14 października 2017 r. w Warszawie zakończył się VIII Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Prozatorski „Puls Słowa” zorganizowany w ramach 46 Warszawskiej Jesieni Poezji. Na czele jury stał prezes Związku Literatów Polskich  Marek Wawrzkiewicz. Jury oceniło 102 zestawy wierszy i przyznało tylko II nagrodę i cztery wyróżnienia. Jedno z nich otrzymał prof. Eugeniusz J. Kucharz. Jego wiersz stał się  tytułem antologii nagrodzonych tekstów, którą wydano w Warszawie („Przeklinanie luster”).

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]