21.10.2017 odbyła się kolejna już inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Pierwszego Wieku Kierunku "Ciało bez tajemnic" działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Młodzi słuchacze po raz pierwszy w życiu wysłuchali hymnu Gaudeamus.   W imieniu JM Rektora SUM prof. dr hab. n. med. Przemysława Jałowieckiego  oraz Dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach prof. dr hab. n. med. Jana Duławy, słuchaczy powitała  dr hab. n. med. Grażyna Markiewicz-Łoskot- Prodziekan ds. studentów WNOZ w Katowicach.

W trakcie inauguracji odbyło się pasowanie na studenta, co wywołało ogromne emocje wśród dzieci i ich rodziców. Młodzi studenci w skupieniu wysłuchali pierwszego wykładu inauguracyjnego Pani Prodziekan „Co zrobić, aby mieć zdrowe serce”.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]