Dr hab. Łukasz J. Krzych

Dr hab. n. med. Łukasz J. Krzych, prof. nadzw. SUM, Kierownik Katedry i Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego  w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, został wybrany członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i  Intensywnej Terapii w kadencji 2017-2020. Prof. Krzych został także wybrany Przewodniczącym Sekcji Intensywnej Terapii na najbliższą kadencję.

W latach 2014-2017 prof. Krzych pełnił funkcję Sekretarza Zarządu Głównego PTAiIT oraz Przewodniczącego Sekcji Kardiotorakoanestezjologii.

Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii powstało w 1959 roku jako Towarzystwo Anestezjologów Polskich. Jest towarzystwem naukowym zrzeszającym i reprezentującym środowisko polskich anestezjologów.

Do zadań Towarzystwa należą prowadzenie i popieranie działalności naukowej w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, współdziałanie w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych członków Towarzystwa, dbanie o wysoką etykę zawodową członków, szerzenie wiedzy z zakresu anestezjologii, intensywnej terapii, resuscytacji i leczenia bólu, współdziałanie w planowaniu i organizowaniu służby zdrowia w zakresie reprezentowanej specjalności.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]