PWM

W dniach 13-14 października 2017 roku odbędzie się XIV Konferencja „Profilaktyka w Medycynie”. Miejscem konferencji jest tradycyjnie Aula im. prof. W. Zahorskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach-Ligocie. JM Rektor prof. dr hab. n.med. Przemysław Jałowiecki objął Konferencję Honorowym Patronatem.

Celem Konferencji jest propagowanie zasad promocji zdrowia i aktualnych wytycznych profilaktyki pierwotnej i wtórnej schorzeń z różnych dziedzin medycyny. Przedstawiać będziemy rekomendacje towarzystw naukowych oraz praktyczne tematy z zakresu codziennej praktyki lekarskiej.

W tym roku głównymi tematami będą zagadnienia z zakresu profilaktyki schorzeń sercowo-naczyniowych, onkologii i geriatrii. Przewidziane są również sesje multidyscyplinarne w których poruszane będą zagadnienia z dziedziny diabetologii, chorób zakaźnych, psychiatrii i dermatologii. Konferencja adresowana jest do lekarzy rodzinnych, internistów, kardiologów i lekarzy innych specjalności oraz pielęgniarek, położnych, fizjoterapeutów i do studentów naszej Uczelni. Wykładowcami są uznani eksperci ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz zaproszeni goście, znakomici eksperci z Collegium Medicum UJ w Krakowie oraz z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Przewidujemy także w programie Sesję Studencką, w której studenci kół STN przedstawią prezentacje z zakresu promocji zdrowia i prewencji schorzeń.

Zachęcamy Państwa do uczestnictwa w Konferencji.

Życzymy  wielu pozytywnych wrażeń naukowych i satysfakcji z uczestnictwa w Konferencji.

Prof. dr hab. Zbigniew Gąsior
Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji