MBA SUM

Program studiów skierowany jest do kadry zarządzającej lub przygotowującej się do zarządzania podmiotami leczniczymi, urzędników rządowych i osób odpowiedzialnych, dzisiaj lub w przyszłości, za organizację i nadzór w ochronie zdrowia. Zawiera sesje poświęcone w całości zarządzaniu instytucjami opieki zdrowotnej oraz zajęcia nawiązujące do specyfiki  funkcjonowania sektora.

Wykładowcami programu MBA są specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie w obszarze zarządzania procesami biznesowymi, zarządzania jakością i statystką w biznesie, wybitni eksperci  w prowadzeniu szkoleń, ściśle związani ze światem biznesu, a także nauczyciele akademiccy międzynarodowych uczelni w zakresie zarządzania i biznesu, uczelni medycznej oraz dyrektorzy jednostek sektora ochrony zdrowia.

Zajęcia realizowane w ramach ww. studiów kładą nacisk na aspekt praktyczny, tak aby uczestnicy mogli wdrożyć najnowsze rozwiązania i metody pracy do codziennych obowiązków związanych z zarzadzaniem w ochronie zdrowia. Studia MBA to przepustka do najnowszej i praktycznej wiedzy przekazywanej przez  ekspertów – praktyków. Zajęcia są prowadzone przy wykorzystaniu metodologii ABL (Activity Based Learning – warsztat partycypacyjny), uznanej za najskuteczniejszą dla rozwijania kompetencji menedżerskich, kierowniczych i przywódczych.

Po ukończeniu studiów Master of Business Administration dla Sektora Ochrony Zdrowia słuchacze otrzymają dyplom podpisany przez przedstawicieli trzech partnerskich instytucji: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Szczegóły: mba.sum.edu.pl

[Przesłano przez: Agata Kalafrska-Winkler]