Katedra i Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego jest organizatorem merytorycznym Międzynarodowego Sympozjum „HIP OSTEOARTHRITIS”, które odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2018 w Katowicach.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tym wydarzeniu naukowym, poświęconym niezwykle aktualnym i ważnym zagadnieniom. Wybrane tematy stanowią istotę długotrwałej biofunkcjonalności aloplastyk, są problemem interdyscyplinarnym i ogólnoświatowym oraz stałym przedmiotem polemik. Wzorem poprzednich lat zaprosiłem wybitnych gości z zagranicy i kraju, w przekonaniu, że podzielą się z nami bogatymi doświadczeniami zawodowymi, a także wezmą aktywny udział w konstruktywnej i twórczej dyskusji. Wierzę, że każdy znajdzie dla siebie interesujące prezentacje, a wykładowcy zaciekawią i przekonają odbiorców do wyników spostrzeżeń naukowych, prowadzonych badań oraz ich obiektywnej oceny. Wielkim zaszczytem jest Honorowy Patronat wybitnych osobistości naszego regionu, który podnosi w istotny sposób rangę tego cyklicznego wydarzenia. Podziękowania składamy także wszystkim innym ludziom dobrej woli, rozumiejącym potrzeby dydaktyczne i szkoleniowe młodego pokolenia w zmaganiu się z codzienną rzeczywistością medyczną oraz wyborem nowatorskich metod operacyjnych i implantów. Dziękuję wszystkim, którzy zdecydują się przyjechać ponownie na Śląsk i wziąć udział w tym przedsięwzięciu naukowym. Pragnę wyrazić nadzieję, że spotkanie będzie dla państwa atrakcyjne, stanie się znaczącą okazją do rozpropagowania ważnych osiągnięć naszej specjalizacji oraz stworzy forum wymiany koncepcji leczniczych i impuls do podjęcia nowych zadań badawczych.

Życzę owocnych obrad oraz miłego pobytu w stolicy województwa.
Koordynator merytoryczny Sympozjum
Prof. dr hab. n. med. Damian KUSZ