Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29 lipca 2017 r., w wieku 87 lat zmarł
prof. dr hab. n. med. Leszek Ilewicz

emerytowany Kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Zachowawczej i Chorób Przyzębia Wydziału Lekarskiego w Zabrzu,
profesor zwyczajny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
Prodziekan Wydziału Lekarskiego w Zabrzu w latach 1987-1990,

członek wielu Towarzystw Naukowych m.in.: Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,
Polskiego Towarzystwa Ozonoterapii,
Polskiego Towarzystwa Anestezjologicznego,
Polskiego Towarzystwa Pszczelarskiego,
The Association for Dental Education in Europe,
International Society for Fluoride Research

odznaczony m.in.: Krzyżami Oficerskim i Kawalerskim OOP, Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi, złotą odznaką ,,Zasłużony dla rozwoju województwa katowickiego”, odznaką ,,Zasłużony dla miasta Zabrze”, złotą odznaką ,,zasłużony dla rozwoju ŚAM”, Medalem XXX- lecia ŚAM, Orderem Honorowym ,,Laur 50-lecia ŚAM”, nagrodą ministra zdrowia i opieki społecznej.
Laureat nagród Rektora ŚAM za osiągnięcia naukowe i dydaktyczne, nagrody i wyróżnień redakcji czasopism stomatologicznych oraz Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego

Żegnamy wybitnego specjalistę, wspaniałego lekarza, szlachetnego i prawego Człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem w środowisku medycznym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego składają:

Rektor, Senat

i społeczność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w piątek 4 sierpnia 2017 o godz. 9.00
w Kościele parafialnym Św. Andrzeja Apostoła w Zabrzu, przy ul. Wolności 196,
po czym odbędzie się ceremonia pogrzebowa
na cmentarzu Św. Michała przy ul. Pokoju w Zabrzu

[Przesłano przez: Amelia Rydel]