Nekrolog

Dziekan Wydziału Lekarskiego w Katowicach w latach 1984-1986
Prorektor ds. kształcenia przed-i podyplomowego w latach 1990-1993,
Prorektor ds. klinicznych w latach 1993-1996,

członek wielu Towarzystw Naukowych m.in.: Polskiego Towarzystwa Neurochirurgicznego,  Światowej Federacji Towarzystw Neurochirurgów,
Europejskiej Federacji Towarzystw Neurochirurgicznych,
członek Krajowego Zespołu Specjalistycznego w dziedzinie neurochirurgii,

odznaczony m.in.: Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem honorowym „Zasłużony Nauczyciel RP”, Złotą Odznaką „Za zasługi w rozwoju województwa katowickiego”, Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”, Złotą Odznaką „Zasłużony w rozwoju Śląskiej Akademii Medycznej”, Orderem Honorowym
„Laur 50-lecia ŚAM”, Złotym Odznaczeniem „Zasłużony dla Lekarzy Pro Medico”

Żegnamy wybitnego specjalistę, wspaniałego lekarza, szlachetnego i prawego Człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem w środowisku medycznym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłego składają:

Rektor, Senat

i społeczność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach