Logo PTA

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XXXIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Anatomicznego, mam ogromny zaszczyt zaprosić Państwa w dniach 22-24 czerwca 2017 roku do Katowic, które po wielu latach będą mogły gościć wszystkich, którym bliskie są zagadnienia związane z anatomią prawidłową, topograficzną człowieka i zwierząt, ale również nierozerwalnie połączonych z tymi zagadnieniami naukami morfometrycznymi.

Spodziewamy się przyjazdu całej społeczności deklarującej przynależność do Polskiego Towarzystwa Anatomicznego, jak również licznej reprezentacji gości z zagranicy.

Od ostatniego Zjazdu miną niedługo dwa lata. To wystarczający okres, aby podzielić się naszymi doświadczeniami, obserwacjami oraz możliwościami, które przed nami otwierają nowe zdobycze nauki i techniki.

Podążając za oczekiwaniami środowiska akademickiego poszerzymy naszą ofertę Zjazdową o sesje poświęcone anatomii klinicznej. Nasza propozycja włączenia w dyskusję klinicystów pozwoli nam zrozumieć ich oczekiwania i potrzeby w kwestii nauczania anatomii klinicznej. Spotkamy się w gronie licznych specjalistów reprezentujących różne dziedziny i kierunki nauk tak klinicznych jak i podstawowych. W tym miejscu chcę również zaprosić środowisko studenckie do aktywnego udziału nie tylko biernego lecz jako prezentujących swoje osiągnięcia naukowe. W każdej sesji przewidujemy wystąpienia zaproszonych wybitnych przedstawicieli z kraju jak i z zagranicy, oraz prezentacje prac z poszczególnych ośrodków akademickich.

Pragnę zapewnić, że dołożymy wszelkich starań aby Państwa pobyt i XXXIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Anatomicznego był wielkim wydarzeniem, które pozostawi wiele wspaniałych wspomnień.

Więcej: zjazdanatomiczny2017.pl

Do zobaczenia w Katowicach!

Dr hab. n. med. Grzegorz J. Bajor, prof. nadzw. SUM
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego XXXIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Anatomicznego Prezes Oddziału Śląskiego PTA

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]