Pracownicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w ramach zawartego porozumienia z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, czynnie uczestniczyli w Senioraliach, które odbyły się w Parku Chopina w Gliwicach.

Seniorzy mogli bezpłatnie zmierzyć ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać porady w zakresie zdrowego kręgosłupa i nietrzymania moczu oraz nauczyć się jak prawidłowo  przeprowadzić samobadanie piersi i jąder.

Nie zabrakło także wykładów o tematyce zdrowotnej. „ABC Zdrowia Seniora” wygłosiła Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, a prelekcję pt. „Profilaktyka upadku – jak bezpiecznie upaść” – dr  n. med. Anna Famuła z Zakładu Kinezjologii Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM.

W ramach realizowanego projektu zespół pod przewodnictwem prof. dr hab. n. med. Violetty Skrzypulec-Plinty opracował także „Paszport zdrowia  seniora” zawierający praktyczne wskazówki dotyczące profilaktyki zdrowia.

Kolejna edycja Senioraliów odbędzie się w Częstochowie 12 czerwca.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]