2 czerwca 2017 r. na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego odbyła się kolejna edycja „Wieczoru marzeń”- imprezy skierowanej dla dzieci i osób niepełnosprawnych, a także ich opiekunów. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach aktywnie włączył się w te działania.

Pracownicy Zakładu Pedagogiki i Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz studenci -członkowie Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Śląsk przygotowali dla uczestników wiele atrakcji. Dzieci mogły uczestniczyć w projekcie Szpital Pluszowego Misia, bawiąc się w leczenie maskotek, jak również poćwiczyć swoje umiejętności plastyczne.

„Wieczór marzeń w zoo” -„Dreamnight at the zoo” - to międzynarodowa akcja zapoczątkowana w 1996 roku przez ZOO w Rotterdamie. Jej celem było zorganizowanie charytatywnej, plenerowej imprezy dla niepełnosprawnych dzieci oraz członków ich rodzin. Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, dzieci wraz z opiekunami zapraszane są do ogrodów zoologicznych zawsze tego samego dnia w roku. Jak dotąd, „Wieczór marzeń” zorganizowało już kilkaset ogrodów zoologicznych w kilkudziesięciu krajach świata i z roku na rok w akcję angażuje się ich coraz większa ich liczba. Chorzowskie ZOO przystąpiło do niej w 2008 roku.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]