1 czerwca z okazji Dnia Dziecka Śląski Uniwersytet Medyczny wziął udział w imprezach organizowanych dla najmłodszych w Katowicach i Sosnowcu.

Na katowickim Rynku organizatorzy zaplanowali dla dzieci gry i zabawy sportowe, warsztaty plastyczne, pokazy i warsztaty taneczne, ogromne zjeżdżalnie, tory samochodowe oraz zajęcia edukacyjne. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, SPSK nr 6 SUM Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka, Akademickie Centrum Stomatologii Medycyny Specjalistycznej oraz organizacje studenckie: IFMSA oddział Śląsk, PTSS i Studenckie Towarzystwo Naukowe przygotowali dla najmłodszych szereg zabaw, konkursów i porad mających na celu profilaktykę zdrowia. Można było skorzystać m.in.  z konsultacji prawidłowej postawy ciała, porad lekarskich w zakresie prewencji sercowo-naczyniowej, warsztatu prawidłowej techniki szczotkowania zębów, konsultacji z zakresu chorób układu krążenia czy obliczyć wskaźnik BMI. Studenci poprzez leczenie maskotek   w „szpitalu pluszowego misia” tłumaczyli dzieciom, że wizyty u lekarza nie należy się obawiać, a także  pokazywali proste eksperymenty.

W Sosnowcu również nie zabrakło nauki poprzez zabawę – pracownicy i studenci Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej, podczas Dnia Dziecka na Górce Środulskiej pokazywali dzieciom, że nauka wcale nie jest nudna, a ciekawe i inspirujące doświadczenia można przeprowadzić nawet we własnym domu przy pomocy rzeczy codziennego użytku.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]