20 maja br. w Sosnowcu, odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Studentów Medycyny Laboratoryjnej „Diagnostyczne Zagłębie Nauki”. Organizatorem tego niezwykłego przedsięwzięcia była Śląska Medycyna Laboratoryjna. Patronat honorowy nad Konferencją objęła Prorektor ds. Studiów i Studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach - Pani profesor Joanna Lewin-Kowalik.

Była to już trzecia edycja Konferencji. Tego rodzaju wydarzenie to okazja  nie tylko do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, ale również do poznania studentów z innych miast Polski. Wykład inauguracyjny pt.: „Dopalacze bezpieczna alternatywa czy realne zagrożenie?” podczas ceremonii otwarcia Konferencji wygłosił Pan dr hab. n. med. Jerzy Stojko - Kierownik Katedry i Zakładu Toksykologii i Bioanalizy Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Dalsza część Konferencji podzielona była  na  dwie Interdyscyplinarne Sesje Studenckie: „Prace Poglądowe” oraz „Prace Oryginalne”. W ramach sesji odbył się Konkurs Studenckich Prac Naukowych, podczas którego studenci prezentowali swoje prace w charakterze doniesień ustnych. Wszystkie przedstawione prace cechowały się bardzo wysokim poziomem merytorycznym. Jako Komitet Organizacyjny IIIOKNSML „Diagnostyczne Zagłębie Nauki” serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom Konkursu. Zwycięzcy w obu kategoriach, oprócz atrakcyjnych nagród, otrzymali także szklane statuetki, ufundowane przez Dyrekcję Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, upamiętniające Konferencję.

Krystian Jakubczak
Prezes Zarządu