Oskar

Przybywających do Biblioteki SUM w holu budynku witał „Oskar”, z którym chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Arlas

Atlas anatomii jak co roku największym zainteresowaniem cieszył się ze strony najmłodszych odwiedzających. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wnętrze ludzkiego ciała w technologii 3D.

Edukator

Edukacyjne gry związane ze zdrowiem przyciągały całe rodziny, a fachowy instruktor-moderator pomagał w zrozumieniu zasad rozgrywki.

Model czaszki

Złożenie modelu czaszki składającego się z 22 elementów stanowiło nie lada wyzwanie, jednakże wielu zdecydowało się je podjąć. Równie chętnie oglądane były pozostałe modele anatomiczne.

Wiejska baba

O północy odprawiono gusła i czary, w trakcie których „wiejska babka” zamawiała i zaklinała choroby zgłaszających się do niej „pacjentów”.

Rebusy 1

Rebusy 2

Rebusy okazały się wyzwaniem dla dzieci. Rozmieszczone w całym budynku Biblioteki SUM wymagały zajrzenia w wiele zakamarków. Nagroda w postaci odznaki „Tropiciel bibliotecznych tajemnic” rekompensowała jednak trudy poszukiwań.

Pieśń barda

Pieśni z ajnfartów i salonów zaprezentowane przez barda Grzegorza Płonkę odbiły się echem w przestronnym holu Biblioteki SUM.

Warsztaty

Wielu najmłodszych wzięło udział w warsztatach rękodzieła; mogli wykonać zakładki do książek, notatniki na złote myśli oraz prace według własnych pomysłów.

Wykład 1

Wykład 2

Wykład 3

Podczas wykładów naukowcy z naszej Uczelni w przystępny sposób poruszyli wiele interesujących tematów.

Wystawa 1

Wystawa 2

Wystawy przygotowane przez Bibliotekę SUM we współpracy ze środowiskiem akademickim dostarczyły zwiedzającym wielu cennych wiadomości, a zaprezentowane produkty lecznicze z okresu przedwojennego pokazały początki przemysłu farmaceutycznego.

Zwiedzanie

W trakcie zwiedzania budynku Biblioteki SUM można było zapoznać się z interesującą historią gmachu, a także zajrzeć w miejsca niedostępne na co dzień. Niektórzy zwiedzający stali się naszymi stałymi bywalcami, ponieważ już po raz kolejny korzystali z zorganizowanej przez nas wycieczki.

[Przesłano przez: Justyna Seiffert]
[Zdjęcia: Dorota Paruzel]