5 kwietnia 2017 r. odbył się Dzień Otwarty Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, w którym uczestniczyło ponad 200 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z miast: Śląska, Zagłębia i Krakowa.

Uczestników ciepłym słowem przywitał Dziekan prof. dr hab. n. med. Maciej Misiołek, po czym dr hab. Marek Kucharzewski wygłosił wykład pt.: „Leczenie ran na przestrzeni wieków”.

Następnie studenci III roku, w mniejszych grupach oprowadzili przyszłych studentów po zakładach teoretycznych, gdzie omówiono nauczanie poszczególnych przedmiotów oraz pokazano aparaturę badawczą. Zwiedzający mieli także możliwość zapoznania się z Klinikami:

• Chorób Wewnętrznych i Alergologii
  • Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej,
  • Chirurgii Ogólnej, Bariatrycznej i Medycyny Ratunkowej
  • Oddziałem Klinicznym Wrodzonych Wad Serca
  • Neurologii
  • III Katedrą i Oddziałem Klinicznym Kardiologii
  • Urologii
  • Chirurgii Klatki Piersiowej
  • Okulistyki
  • Chorób Zakaźnych
  • oraz Katedrami i Zakładami Stomatologicznymi

• Katedrą Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji
  • Katedrą Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją
  • Katedrą i Zakładem Stomatologii Wieku Rozwojowego
  • Zakładem Materiałoznawstwa Stomatologicznego
  • Zakładem Protetyki Stomatologicznej
  • Zwiedzający mogli się nauczyć mierzyć ciśnienie krwi, wyczuwać guzki piersi na fantomach, mieli także możliwość zbadania sobie wzroku oraz wykonania USG jamy brzusznej.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]