gczd

SPSK nr 6 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II zajęło I miejsce w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ powyżej 70 mln zł w „Rankingu szpitali publicznych 2017”,  w którym oceniono placówki medyczne pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ.

Parametry zostały dobrane tak, aby obrazowały efektywność zarządzania szpitalem. Jednostki podzielono na trzy grupy ze względu na wartość kontraktu zawartego z NFZ: do 29 mln zł, pomiędzy 30 a 69 mln zł oraz powyżej 70 mln zł.

„Zwycięstwo Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach było prawdziwą sensacją tegorocznego rankingu. Okazało się, że szpitale dziecięce mogą być zarządzane sprawnie i przynosić zysk”. -  piszą autorzy zestawienia.

W rankingu znalazły się także dwa inne szpitale kliniczne SUM – 7. miejsce zajął SPSK nr 7 SUM w Katowicach Górnośląskie Centrum Medyczne im. Prof. L. Gieca, na 22. miejscu uplasował się SPSK im. Andrzeja Mielęckiego SUM w Katowicach.

Autorem metodologii rankingu i obliczeń jest spółka  Magellan. Weryfikacji danych finansowych zawartych w Rankingu Szpitali Publicznych 2017 dokonała firma doradcza Deloitte. Ranking został opublikowany w „Rzeczpospolitej” 13 kwietnia br.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]