W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Rektoracie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyło się spotkanie Prorektorów czterech śląskich uczelni, dotyczące utworzenia środowiskowych studiów doktoranckich, realizujących kształcenie interdyscyplinarne w zakresie więcej niż jednego obszaru wiedzy oraz prowadzonych przez więcej niż jedną jednostkę naukową.

W spotkaniu uczestniczyli – prof. dr hab. Ryszard Koziołek – Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Sławomir Smyczek – Prorektor ds. Edukacji i Internacjonalizacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, dr hab. inż. Tomasz Trawiński – Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia Politechniki Śląskiej oraz prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka – Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego
i Ustawicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Zebranie otworzył JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki.

Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili potrzebę utworzenia tego typu studiów. Przystąpiono do prac nad przygotowaniem stosownego porozumienia.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]