Zapraszamy na III edycję McMaster International Review Course in Internal Medicine. Kurs odbędzie się w dniach 12 i 13 maja 2017 roku w Krakowie.

MIRCIM jest kursem doskonalącym z chorób wewnętrznych, organizowanym przez wydawnictwo Medycyna Praktyczna i McMaster University (Kanada), który jest kolebką evidence-based medicine (EBM) oraz problem-based learning (PBL), pod auspicjami International Society of Internal Medicine i European Federation of Internal Medicine.

W 2017 roku kurs po raz pierwszy zostanie uzupełniony dodatkowymi wydarzeniami w dniu 11 maja (czwartek). Będą to: konferencja „EBM i wytyczne praktyki klinicznej we współczesnej medycynie” z udziałem pionierów EBM z McMaster University, z profesorem Gordonem Guyattem (autorem pojęcia EBM) na czele, oraz szereg praktycznych warsztatów klinicznych dla lekarzy.

Wykłady wygłosi ponad 30 wybitnych ekspertów z Ameryki Północnej i Europy. Celem kursu jest przystępne przedstawienie najnowszych, wiarygodnych i istotnych dla codziennej praktyki informacji, z których skorzystają lekarze różnych specjalności – interniści, specjaliści z poszczególnych dziedzin interny, lekarze szpitalni i rodzinni oraz lekarze w trakcie specjalizacji, a także studenci medycyny. Wszystkie wykłady i dyskusje będą tłumaczone symultanicznie z języka angielskiego na język polski.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]