Aula

W dniu 1 kwietnia 2017 w Auli im. Prof. Zahorskiego Katowicach-Ligocie odbyła się III Konferencja Terapeutów Manualnych pracujących wg standardów IFOMPT. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął JM Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki. Konferencja została zorganizowana przez Zakład Anatomii Katedry Nauk Podstawowych Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Stowarzyszenie Neurofizjologiczno-Ortopedycznych Terapeutów Manualnych Polska. Jej celem szerzenie fachowej wiedzy dotyczącej terapii manualnej.

W wydarzeniu brało udział ponad 200 osób z całej Polski zainteresowanych zagadnieniami terapii manualnej. Wykładowcami były osoby, które na co dzień pracują według międzynarodowych standardów w terapii manualnej oraz uczestniczą w szkoleniu przyszłych terapeutów. Tematyka konferencji była bardzo szeroka i poruszała istotne zagadnieniami z jakimi spotykają się w gabinetach fizjoterapeuci i terapeuci manualni: od anatomicznych podstaw dysfunkcji odcinka lędźwiowego kręgosłupa, po terapię nietrzymania moczu czy terapię manualną w dysfunkcjach stawu skroniowo-żuchwowego.

Konferencję prowadzili: dr n. med. Wirginia Likus oraz mgr Michał Szlęzak, pracownicy Zakładu Anatomii Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, który prowadzi zajęcia z anatomii dla studentów kierunku fizjoterapia.

Duże zainteresowanie Konferencją potwierdza potrzebę kontynuacji takich spotkań w przyszłości.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]