11 marca br. w ramach II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym  odbył się Śląski Dzień Zdrowia. Mieszkańcy aglomeracji górnośląskiej mogli w wygodny i łatwo dostępny sposób skonsultować się z wybitnymi specjalistami wybranych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach był partnerem instytucjonalnym tego wydarzenia.

Uczelnia, wraz ze szpitalami klinicznymi, Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej sp. z o.o. oraz klubem sportowym MedykGYM przygotowała ponad 40 stanowisk, w ramach trzech stref tematycznych:

DIAGNOSTYKA „ZBADAJ SIĘ”

EDUKACJA I PROFILAKTYKA „POSŁUCHAJ”

SPORT „RUSZ SIĘ”.

Na odwiedzających czekały profesjonalnie zaaranżowane poradnie, a w nich lekarze wielu różnych specjalności. Mieszkańcy mieli też możliwość skorzystania z szeregu badań m.in. analizy składu ciała, oceny znamion, spirometrii, usg dopplera tętnic żylnych, badania wzroku, cholesterolu, poziomu cukru i wielu innych. Można było także skorzystać z porad dietetyków, położnych i fizjoterapeutów. Studenci dietetyki Wydziału Zdrowia Publicznego SUM przygotowali również pokaz ile cukru zawierają popularne  produkty spożywcze, który cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Nie mogło zabraknąć także  strefy dedykowanej aktywności fizycznej. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów MedykGYM.

W sumie stoiska Uczelni i szpitali klinicznych odwiedziło niemal 2 tysiące osób.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]