ŚDZZ logo

Śląski Dzień Zdrowia to niepowtarzalna okazja, żeby w jednym miejscu kompleksowo zadbać o siebie. Mieszkańcy aglomeracji górnośląskiej będą mogli w wygodny i łatwo dostępny sposób skonsultować się z wybitnymi specjalistami wybranych dziedzin medycyny oraz skorzystać z bezpłatnych badań diagnostycznych. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach oraz Szpitale Kliniczne SUM są partnerami tego wydarzenia.

Dla odwiedzających Międzynarodowe Centrum Kongresowe 11 marca br. w godz. 10.00-17.00 przygotowane zostaną trzy strefy tematyczne:

DIAGNOSTYKA „ZBADAJ SIĘ”
EDUKACJA I PROFILAKTYKA „POSŁUCHAJ”
SPORT „RUSZ SIĘ”.

DIAGNOSTYKA „ZBADAJ SIĘ”

Alergia, borelioza, cukrzyca, nadciśnienie, a może inny problem? Pierwszy przystanek na ścieżce zdrowia to strefa Diagnostyki. Na tych, którzy ją odwiedzą, będą czekać profesjonalnie zaaranżowane poradnie, a w nich lekarze kilkunastu różnych specjalności. Analiza składu ciała, ocena znamion, spirometria, usg doppler tętnic żylnych, usg stawów – odwiedzający będą mieli możliwość bezpłatnego wykonania badań lekarskich, skonsultowania swoich problemów zdrowotnych oraz uzyskania wskazówek dotyczących skutecznego leczenia.

EDUKACJA I PROFILAKTYKA „POSŁUCHAJ”

Strefa edukacji i profilaktyki dostarczy szerokiej wiedzy z zakresu diagnostyki, leczenia i zapobiegania chorobom. W jej ramach przewidziano bogaty program wykładów i dyskusji z ekspertami i specjalistami różnych dziedzin. Dzieci, seniorzy, przyszłe mamy, osoby aktywne fizycznie albo te, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe – w strefie edukacji i profilaktyki każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach oraz posłuchać rozmów prowadzonych przez dziennikarzy Dziennika Zachodniego i Radia Katowice, m.in. nawiązujących do słynnej audycji „Spotkań medycznych im. Krystyny
Bochenek”.

SPORT „RUSZ SIĘ”

Dynamiczny taniec czy spokojne rozciąganie mięśni? Na ścieżce zdrowia nie może zabraknąć strefy dedykowanej aktywności fizycznej. Wszyscy, którzy wiedzą, że ruch to zdrowie oraz ci, którzy poszukują motywacji do ćwiczeń, będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów i instruktorów. Jednym z głównych punktów programu będzie zdrowy kręgosłup. Przewidziano również ćwiczenia dla seniorów, street dance, pilates, jogę, trening funkcjonalny i zumbę.

pełny program: www.slaskidzienzdrowia.pl

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]