Logo SUM

Creditreform - założona w 1879 r. jedna z najstarszych i największych w Europie organizacji zajmujących się gromadzeniem, analizą oraz dostarczaniem informacji o moralności płatniczej firm, dokonała oceny 100 najbardziej wiarygodnych firm w 2016 roku.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął w tegorocznym rankingu wiarygodności drugie miejsce ustępując jedynie Uniwersytetowi Wrocławskiemu.

Ranking wiarygodności firm powstaje w oparciu o Indeks Zdolności Płatniczej Creditreform i obejmuje firmy z całej Polski. Jego celem  jest wspieranie wybranych przedsiębiorstw w budowie pozytywnej reputacji na rynku względem innych podmiotów gospodarczych.

Uczestnicy rankingu mogą posługiwać się Certyfikatem Wiarygodności Firm.

Na liście stu najbardziej wiarygodnych firm, oprócz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, znalazły się cztery uczelnie medyczne:  Gdański Uniwersytet Medyczny (34. miejsce), Warszawski Uniwersytet Medyczny (60. miejsce), Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (61.pozycja) oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie (98. miejsce).

Wśród śląskich uczelni, poza SUM, na liście są jeszcze: Politechnika Śląska na miejscu 24. oraz Politechnika Częstochowska (miejsce 89.).

Indeks Zdolności Płatniczej Creditreform informuje o skali ryzyka w kontaktach handlowych z ocenianą firmą. Metoda obliczania Indeksu została stworzona przez Creditreform przy współpracy ze specjalistami z zakresu finansów i ekonomii przedsiębiorstw. Indeks Zdolności Płatniczej podawany przez Creditreform obliczany jest z kombinacji kilkunastu cech podawanych w raporcie o wiarygodności płatniczej, a także na podstawie wartości porównawczych pochodzących z analizy branżowej.

www.creditreform.pl

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]