Dyplom

W styczniu br. Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze Histologii i Embriologii Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach drugi raz z rzędu zostało wyróżnione w konkursie StRuNa w kategorii Koło Naukowe roku 2016. Spośród kilkuset zgłoszeń przesłanych do szóstej edycji konkursu, jury wybrało 50, które zakwalifikowały się do drugiej tury, następnie spośród nich wyłoniono 18 podmiotów, które znalazły się w ścisłym finale. Finał ten odbył się 27 stycznia 2016 r. Główne nagrody oraz wyróżnienia w pięciu kategoriach wręczył Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Studenckie Koło Naukowe przy Katedrze Histologii i Embriologii Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach powstało w 2007 roku. Założycielem i opiekunem SKN jest dr hab. Piotr Czekaj, prof. SUM, Kierownik Zakładu Cytofizjologii Katedry Histologii i Embriologii. Aktualnie Przewodniczącym SKN jest Marcin Michalik, student IV roku Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach. Działalność SKN koncentruje się wokół dwóch tematów wiodących:

I. Charakterystyka komórek macierzystych izolowanych z owodni ludzkiej.

II. Ocena ekspresji enzymów uczestniczących w metabolizmie leków oraz transporterów leków.

W bieżącym roku akademickim SKN przy Katedrze Histologii i Embriologii uzyskało najlepszą lokatę w rankingu kół naukowych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach za lata 2015/2016, a w roku ubiegłym uzyskało najlepszą lokatę w rankingu kół naukowych Wydziału Lekarskiego w Katowicach i II miejsce w Śląskim Uniwersytecie Medycznym (za lata 2013/14) oraz wyróżnienie w kategorii Koło Naukowe roku 2015 w ogólnopolskim konkursie StRuNa.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]