Prof. dr hab. n. med. Michał Tendera z Kliniki Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego znalazł się na 6. miejscu „Listy stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie”, w czternastej edycji plebiscytu organizowanego przez redakcję „Pulsu Medycyny”.

14. miejsce na liście zajął prof. dr hab. n. med. Krzysztof Strojek, kierownik Oddziału Klinicznego  Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM.

Na liście znaleźli się również:

• Prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek z Katedry i Kliniki Kardiochirurgii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM (31. miejsce)
  • Prof. dr hab. n. med. Ewa Małecka-Tendera – kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM (71. miejsce)
  • Prof. dr hab. n. med. Marek Deja – kierownik Katedry i Kliniki Kardiochirurgii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM (90. miejsce)

Puls Medycyny opublikował również „Listę stu najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia” na której znaleźli się m.in.:

• Prof. Marian Zembala – kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM, były Minister Zdrowia, Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca (29. miejsce)
  • Prof. dr hab. n. med. Paweł Buszman z Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM (63. miejsce)

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]