Nekrolog

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 13 stycznia 2017 r., w wieku 74 lat zmarła
prof. dr hab. n. med. Tatiana Gierek

Emerytowany Kierownik Katedry i Kliniki Laryngologii

Wydziału Lekarskiego w Katowicach
profesor zwyczajny  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,

członek senackiej komisji ds. szpitali klinicznych,

członek wielu Towarzystw Naukowych m.in.: Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, Polskiego Towarzystwa Chirurgów Podstawy Czaszki,

odznaczona m.in.: Krzyżem Oficerskim OOP, Krzyżem Kawalerskim OOP, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem 30-lecia ŚAM, Złotą Odznaką „Zasłużony w rozwoju województwa katowickiego”, Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”,

Żegnamy wybitnego specjalistę, wspaniałego lekarza, szlachetnego i prawego Człowieka, szanowanego i cenionego przez współpracowników i młodzież nauczyciela akademickiego, cieszącego się autorytetem w środowisku medycznym.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie zmarłej składają:

Rektor, Senat
i społeczność Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione we wtorek 17 stycznia 2017 o godz. 12.00
w Cerkwi Prawosławnej przy ul. Jana Kilińskiego 39 w Sosnowcu

[Przesłano przez: Ewa Wola]