Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis serdecznie zaprasza na drugą edycję konferencji pt. PER MORTEM II, której tematem, tradycyjnie, już są problemy związane z procesem umierania i śmierci. Pomocą w tych rozważaniach będą: filozofia cierpienia, bioetyka, teologia dogmatyczna, nauki biologiczne, psychologia i wiara chrześcijańska.

Tym razem temat będzie odzwierciedleniem Bólu Wszechogarniającego w jego czterech płaszczyznach:
1. Biologia u kresu życia
2. Bioetyka u kresu życia
3. Duchowość u kresu życia
4. Relacje u kresu życia

W roli wykładowców wystąpią wybitni specjaliści w wyżej wymienionych dziedzinach:
• dr hab. Mirosław Nakonieczny, prof. Uniwersytetu Śląskiego – kierownik katedry fizjologii zwierząt i ekotoksykologii
• Ks. dr hab. Andrzej Muszala prof. Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II – instytut bioetyki
• Ks. dr Grzegorz Strzelczyk, doktor teologii dogmatycznej, w latach 2008 - 2012 prodziekan ds. nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.
• Lek. med. Jolanta Grabowska – Markowska – prezes Społecznego Towarzystwa Hospicjum Cordis

Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych powyższą tematyką, wykładowców i studentów wydziałów medycznych, prawa, teologii i filozofii oraz osób zajmujących się opieka nad umierającymi.

Termin: 23.01.2017 roku
Miejsce: siedziba Hospicjum Cordis, ul. Teofila Ociepki 2, 40- 413 Katowice.
Informacje: Beata Fularska tel. 693 37 25 91
Udział w konferencji jest bezpłatny
-PROSIMY O PRZESŁANIE ZGŁOSZENIA na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]

Zaproszenie pdf