22.10.2016 r. dr hab. n. med. Bogusława Orzechowska-Wylęgała z Kliniki Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM, została powołana na stanowisko profesora wizytującego w Hebei Provincial Eye Hospital w Xingtai w Chinach na trzy lata.

Zakres działań obejmuje współpracę z Oddziałem Chirurgii Szczękowo Twarzowej oraz Oddziałem Stomatologii w największym szpitalu okulistycznym w Chinach. W szpitalu oprócz 500 łóżek okulistycznych jest oddział chirurgii szczękowo-twarzowej liczący 80 łóżek, pododdział implantologii stomatologicznej, ortodoncji, protetyki i stomatologii zachowawczej.
Celem współpracy jest rozwijanie wspólnych projektów naukowych, wymiana i współpraca badawcza, podnoszenie kwalifikacji klinicznych i dydaktycznych.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]