Kilkaset osób wzięło udział w Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, który odbył się 28 listopada br. Pokazy, warsztaty i wykłady były skierowane przede wszystkim do młodzieży zainteresowanej podjęciem w przyszłości studiów na kierunkach: położnictwo, pielęgniarstwo, fizjoterapia, elektroradiologia i coaching medyczny. Była to doskonała okazja by zapoznać się teoretycznie i praktycznie z ofertą edukacyjną, osiągnięciami naukowymi studentów i pracowników, wysłuchać wykładów z zakresu działalności Wydziału, a także zdobyć cenne informacje o perspektywach zatrudnienia absolwentów.

Udzielanie pierwszej pomocy, osłuchiwanie pacjenta, wkłucia dożylne, pokaz opieki nad noworodkiem, prezentacja fantomów wykorzystywanych w kształceniu praktycznych umiejętności pielęgniarskich , możliwość „przymierzenia starości” za pomocą skafandra geriatrycznego czy nauka mycia rąk w tańcu – to tylko niektóre umiejętności, które można było zobaczyć i przećwiczyć podczas Dnia Otwartego.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]