Baner CK

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów ogłosiła wyniki wyborów na kadencję 2017-2020. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zgłosił 11 kandydatów do Komisji.

Spośród kandydatów w dziedzinie „nauki medyczne/medycyna” zostało wybranych dwóch profesorów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:  prof. dr hab. n. med. Michał Tendera z III Kliniki Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM oraz prof. dr hab. n. med.  Krzysztof Strojek – kierownik Oddziału Klinicznego Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Schorzeń Kardiometabolicznych Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu SUM. Członkami Komisji wybrano także pięciu zgłoszonych przez SUM kandydatów z innych uczelni: prof. Tomasza Trojanowskiego z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w dziedzinie „nauki medyczne/medycyna”,  prof. Janusza Morysia z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i prof. Andrzeja Bręborowicza z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w dziedzinie „nauki medyczne/biologia medyczna”  oraz prof. Annę Wielę-Hojeńską z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i prof. Elżbietę Mikiciuk-Olasik z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w dziedzinie nauki farmaceutyczne.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]