Spotkanie

14 listopada 2016, Rektorzy wyższych uczelni województwa śląskiego spotkali się z członkami Konwentu Parku Śląskiego. W spotkaniu uczestniczyli: Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prof. Władysław Szymański Rektor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego, prof. Wiesław Banyś Dyrektor Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, prof. Andrzej Kowalczyk Rektor Uniwersytetu Śląskiego, prof. Janusz Kotowicz, Prorektor Politechniki Śląskiej ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym, dr hab. Grzegorz Hańderek Prorektor Akademii Sztuk Pięknych ds. Kształcenia i Studentów, prof. Robert Tomanek Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego.

Konwent zapoznał się z założeniami Planu Wsparcia i Zarządzania Rozwojem Parku Śląskiego. Plan stanowił będzie podstawę do prowadzenia rozmów z instytucjami finansowanymi oraz potencjalnymi inwestorami co do możliwości finansowania projektów dla Parku Śląskiego. Ważne miejsce zajmuje w nim kwestia także wytyczenia nowych funkcji, jakie we współczesnych aglomeracjach spełniają parki miejskie. Dokumentem wyjściowym do powstania planu był Program Modernizacji Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen. J. Ziętka z 2006 roku. Plan stanowi aktualizację zapisów odnośnie warstwy strategicznej, dostosowania systemu wdrażania do zmieniających się warunków oraz weryfikację działań w ramach wypracowanej listy projektów. Członkowie Konwentu, a także przedstawiciel uczelni wyższych, odniosą się do treści dokumentu na kolejnym spotkaniu.

/ źródło: www.slaskie.pl, zdj.  BP UM Tomasz Żak/

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]