4 listopada 2016 roku w Auli Wydziału przy ul. Jedności 8 w Sosnowcu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów absolwentom kierunków: analityka medyczna, biotechnologia medyczna II°, kosmetologia II°, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2015/2016.

W uroczystości wzięli udział: Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka, Prodziekani Wydziału: dr hab. n. med. Katarzyna Komosińska-Vassev i dr hab. n. med. Robert Wojtyczka, przedstawicielka  Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych dr hab. n. med. Katarzyna Winsz-Szczotka, założyciel i Prezes Rady Polskiej Fundacji Apiterapii prof. dr hab. n. farm. Artur Stojko oraz Prezes Zarządu Fundacji prof. dr hab. n. med. Ewa Szaflarska-Stojko, nauczyciele akademiccy oraz absolwenci i ich rodziny. Wykład wygłosił dr hab. n. farm. Paweł Olczyk, kierownik Zakładu Farmacji Aptecznej Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.

Dyplomy ukończenia studiów otrzymało 62 absolwentów kierunku analityka medyczna, 25 kierunku biotechnologia medyczna oraz 45 kierunku kosmetologia.

Po otrzymaniu dyplomów absolwenci kierunku analityka medyczna złożyli ślubowanie i otrzymali Prawo Wykonywania Zawodu Diagnosty Laboratoryjnego.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]