Prezydent z nominowaną dr hab. n. med.  Marią Szczepańską

26 października br.  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Tytuł profesora nauk medycznych otrzymała dr hab. n. med. Maria Szczepańska z Katedry i Kliniki Pediatrii Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W pracy naukowej Pani Profesor zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi m.in. : problemów nefrologii dziecięcej, ze szczególnym uwzględnieniem przewlekłej choroby nerek i leczenia nerkozastępczego. W ostatnich latach głównym zainteresowaniem badawczym prof. Marii Szczepańskiej jest ocena zaburzeń immunologicznych u dzieci z przewlekłą chorobą nerek, zwłaszcza aspektów odpowiedzi komórkowej. Problematyce przewlekłej choroby nerek u dzieci poświęciła blisko 300 publikacji.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]