Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zostało uznane za najbardziej przyjazny ośrodek onkologiczny w Polsce, uzyskując ocenę 4,76.

Tak wysoko ocenili szpital pacjenci głosując poprzez platformę - Onkomapa.pl Fundacji Alivia. Portal ten jest na bieżąco aktualizowaną bazą wiedzy na temat placówek onkologicznych i personelu medycznego w Polsce. Z jednej strony pozwala na pozostawienie opinii, a z drugiej na zapoznanie się z komentarzami innych pacjentów. Taka wymiana zdań w czasie rzeczywistym oraz graficzne przedstawianie pojawiających się wahań ocen powoduje, że na bieżąco można monitorować zmieniającą się sytuację, a co za tym idzie dokonać świadomego wyboru placówki i lekarza. Dużą zaletą projektu jest to, że z dnia na dzień skupia coraz większą społeczność – tworzą go aktywnie setki tysięcy osób chorych na raka i ich bliskich. W ostatnim roku liczba użytkowników portalu wzrosła z 173 tysięcy do ponad 200 tysięcy. W efekcie do Onkomapy zgłoszonych jest 934 placówek onkologicznych (szpitali, przychodni, ośrodków diagnostyki oraz radioterapii) i 2579 lekarzy z całej Polski.

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]