20 października 2016 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, odbyła się Gala Sportu Akademickiego. To wyjątkowe wydarzenie podsumowujące sukcesy sportowe i organizacyjne Akademickiego Związku Sportowego w minionym roku akademickim.

Suma wysokich wyników sportowych wszystkich zawodników AZS SUM spowodowała, że Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął drugie miejsce w klasyfikacji w typie „uczelnie medyczne” Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2015/2016.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach podczas Gali reprezentowali: Pani Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni Prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta  oraz Prezes Klubu Uczelnianego AZS SUM w Katowicach Marek Milewski i przedstawicielka AZS Marta Milewska.

Wyjątkowym elementem tegorocznej Gali było uroczyste zakończenie kariery sportowej dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, zawodnika AZS AWF Warszawa.

Serdecznie gratulujemy wszystkim trenerom, zawodnikom oraz działaczom naszego AZSu. Życzymy dalszych sukcesów w rozpoczynającym się roku akademickim.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]