W dniu 21 października bieżącego roku na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu odbyły się uroczyste obchody Dnia Doktoranta SUM (Post-grad Day). Gospodarzem Konferencji był Dziekan Wydziału Farmaceutycznego - Pani Profesor Krystyna Olczyk. Wydarzenie miało na celu podkreślić znaczenie studiów doktoranckich prowadzonych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Obecność wielu znamienitych gości odzwierciedliła rangę Konferencji. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.:

• Pani Katarzyna Chmielewska - Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia,
  • Pan Jan Pawluch - Wiceprezydent Miasta Zabrze,
  • Pani Marzena Szuba - Wiceprezydent Miasta Katowice,
  • Pan Krzysztof Haładus - Wiceprezydent Miasta Sosnowiec,
  • Pan Prof. Marek Barański - Doradca Prezydenta Miasta Sosnowiec,
  • Pan Prof. Krzysztof Szaflarski - JM Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach
  • Pan Prof. Antoni Cygan - JM Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Pan Prof. Władysław Szymański - JM Rektor Akademii Muzycznej w Katowicach
  • Pan Prof. Ryszard Koziołek - Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • Pani Prof. Barbara Kos - Prorektor ds. Nauki i Kadry Akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach
  • Pan Prof. Stanisław Boryczka - Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Ustawicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
  • Pani Prof. Violetta Skrzypulec-Plinta - Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Dziękujemy wszystkim Prelegentom za bardzo ciekawe i pouczające wykłady. Dziękujemy również wszystkim Państwu za tak liczną obecność.

Adam Pudełko
Przewodniczący Samorządu Doktorantów