W dniach 21-22 października odbyła się w Auli SUM im. prof. W. Zahorskiego XIII Konferencja Profilaktyka w Medycynie. JM Rektor Prof. dr hab.n.med. Przemysław Jałowiecki objął Konferencję Honorowym Patronatem. Konferencję otworzyła Prorektor ds. Studiów i Sudentów prof. Joanna Lewin-Kowalik. Prof. Zbigniew Gąsior wspomniał w czasie ceremonii otwarcia Konferencji o 30-letniej historii Katedry i Kliniki Kardiologii Wydziału Nauk o Zdrowiu wpólnie z jej poprzedniczką II Katedrą i Kliniką Kardiologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach, której pierwszym kierownikiem od 1986 roku był prof. Tadeusz Mandecki.

W tym roku głównymi tematami Konferencji były zagadnienia z zakresu profilaktyki schorzeń u dzieci i osób w podeszłym wieku. Wykłady wygłosili: prof. Andrzej Pająk z CMUJ w Krakowie, prof. Józef Drzewoski z UM w Łodzi oraz eksperci z różnych dziedzin medycyny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W czasie Sesji Studenckiej studenci kół STN Wydziału Nauk o Zdrowiu przedstawili prace z zakresu promocji zdrowia i prewencji schorzeń o zasięgu populacyjnym.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]