15-16 października 2016 roku na terenie Uniwersyteckiego Centrum  Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przy ul. Ceglanej 35 w Katowicach odbędzie się akcja „Różowa wstążka – badam się więc jestem” poświęcona profilaktyce i leczeniu raka piersi i  raka szyjki macicy.

Wydarzenie to jest wspólnym przedsięwzięciem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego  pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Katowice.

W sobotę, 15 października 2016 o godz. 18.30 rozpocznie się niezwykły „Różowy Bieg” będący wyrazem solidarności z kobietami zmagającymi się z rakiem piersi. Udział w Biegu może wziąć każdy, rejestracja bezpłatna!

W niedzielę, 16 października, w godzinach 11.00-16.00 organizatorzy zapraszają do udziału w akcji profilaktycznej, podczas której będzie możliwość skorzystania z porad specjalistów m.in.: lekarza onkologa, chirurga, radioterapeuty, położnej, fizjoterapeuty oraz psychologa i dietetyka. Będzie też można wykonać badania diagnostyczne w kierunku wykrycia nowotworu piersi po uprzedniej konsultacji lekarskiej i zgodnie z medycznymi wskazaniami.

Poruszone zostaną tematy z zakresu leczenia oraz rehabilitacji osób z rakiem piersi. Eksperci nauczą jak w prawidłowy sposób przeprowadzać samokontrole piersi. Będzie można skorzystać także z porad brafitterki i perukarki. Planowany jest także niezwykły pokaz jesiennej kolekcji chust dla osób po radio- i chemioterapii, które zaprojektowały i pomogły uszyć pacjentki Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]