5 października br., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego odbyło się polsko-belgijskie spotkanie w ramach misji gospodarczo-naukowej, podczas którego zaprezentowano m.in. atrakcyjność gospodarczą oraz potencjał sektora medycznego naszego województwa.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach reprezentowała Prorektor ds. Rozwoju i Promocji Uczelni prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, która przybliżyła gościom działalność Uczelni w zakresie m.in. kształcenia kadr medycznych, rozwoju naukowego  i ochrony zdrowia. W rozmowach wzięli udział także przedstawiciele innych uczelni i instytucji z województwa: Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Śląskiej, Instytutu Informatyki Teoretycznej i Stosowanej PAN w Gliwicach , 3D Gence, Śląskiego Klastra Medycznego  MedSilesia  oraz Wydziału Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.  Ze strony belgijskiej uczestnikami spotkania byli: Hubert Goffinet -  Resarch and Innovativ Unit, Wallonie-Bruxelles International (WBI), Robert Muller Pr. - Scientific Director , The Center for Microscopy and Molecular Imaging (CMMI), Raphael Olszewski, - Clinic Professor,  Universite Catholique de Louvain/Cliniques universitaires Saint-Luc  (UCL) orazMarie Bourdelet -  Inetrnational Business Developer, 3D-SIDE.

[Przesłano przez: Agata Kalfarska-Winkler]