10 września br. pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz Działu Karier Studenckich i Promocji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wzięli udział w Festiwalu Organizacji Pozarządowych, który odbywał się w katowickim Parku Powstańców Śląskich.

Udział SUM w Festiwalu był możliwy dzięki inicjatywie Prorektor ds. rozwoju i promocji Uczelni prof. dr hab. n. med. Violetty Skrzypulec-Plinty. Pracownicy SUM przez cały dzień udzielali porad zdrowotnych m.in. w zakresie samokontroli piersi, prawidłowej postawy ciała, problemów kobiet niepełnosprawnych w opiece medycznej czy postępowania w przypadku oparzeń. Można było także skorzystać z pomiaru ciśnienia tętniczego i glukozy, poddać się analizie składu ciała oraz nauczyć się jak prawidłowo uprawiać nordic walking.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]