mgr Katarzyna Brukało

Mgr Katarzyna Brukało, wykładowca z Zakładu Polityki Zdrowotnej Wydziału Zdrowia Publicznego w Bytomiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zdobyła wyróżnienie w konkursie Młodzi Zdolni 2016 – Mój pomysł dla Polski, w edycji Nauka.

Konkurs  został zorganizowany przez Agencję Wydawniczo-Reklamową WPROST w celu wsparcia młodych ludzi zainteresowanych rozwojem i praktycznym zastosowaniem nauki oraz promocji nowatorskich pomysłów.

W konkursie mogły uczestniczyć osoby urodzone w roku 1986 i młodsze, które wypełniły formularz zgłoszeniowy bazujący na dotychczasowych osiągnięciach naukowych oraz na opisie pomysłu na pracę badawczą, której wyniki mogłyby być zrealizowane w Polsce.

Zgłoszony przez mgr Katarzynę Brukało  projekt "Polityka żywnościowa państwa jako instrument przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu"  jest elementem obecnie realizowanej przez nią pracy doktorskiej, której celem jest analiza dotychczasowych działań podejmowanych na szczeblu rządowym i samorządowym w zakresie polityki żywienia osób wykluczonych społecznie (ubogich, niepełnosprawnych, samotnych, bezrobotnych, etc.) zarówno w kontekście działań systemowych (podejmowanie decyzji, kierowanie środków finansowych, ewaluacja programów), jak i  pod względem żywieniowym (jakość i ilość gwarantowanej pomocy).

Gratulujemy!

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]