W lipcu 2016 r. Oddział Śląsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland działający przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach miał przyjemność gościć blisko 30 studentów z niemal całego świata -  Hiszpanii, Francji, Węgier, Bułgarii, Serbii, Macedonii, Turcji, Tunezji, Libanu, Tajwanu, Indonezji, Brazylii, Meksyku oraz Kanady -  którzy przyjechali do Katowic celem odbycia praktyk wakacyjnych oraz wymiany naukowej.

Podczas swojego pobytu mieli oni okazję nie tylko poznać polski system opieki zdrowotnej, zdobywać nowe doświadczenie zawodowe w klinikach SUM czy uczestniczyć w pracach nad projektami badawczymi, ale również zwiedzić Polskę w ramach weekendowych wycieczek organizowanych przez IFMSA-Poland oraz poznać Śląsk. Dzięki zaangażowaniu polskich studentów, zagraniczni goście odwiedzili Kraków, Gdańsk, Wrocław oraz Pszczynę, a dodatkowo mogli odkryć ciekawe zakątki Katowic takie jak Dolina Trzech Stawów czy Nikiszowiec. Mając na uwadze medyczny charakter wymiany, w ramach programu MedEx zorganizowano również warsztaty szycia chirurgicznego przeprowadzone przez  lek. Agnieszkę Święszek i lek. Macieja Juśko oraz symulacje medyczne
w Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej SUM.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska-Winkler]