W dniach 29 września – 1 października 2016 r. w Lublinie odbędzie się V Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej (KIEW).

KIEW od lat stanowi miejsce spotkania praktyków współpracy rozwojowej i transgranicznej oraz platformę dialogu środowisk nauki, kultury, edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów z tej części Europy. Tego rodzaju platforma ma służyć realizacji wspólnych projektów z dostępnych źródeł finansowania zewnętrznego, które będą prezentowane na Kongresie. Co roku KIEW gromadzi około 700 uczestników z Polski, kilkunastu państw Unii Europejskiej, partnerstwa Wschodniego oraz Azji Centralnej. Wielu z uczestników to przedstawiciele uczelni wyższych.

Więcej informacji na temat Kongresu można znaleźć na stronie internetowej: http://kongres.lublin.eu/o-kongresie

[Przesłano przez: Dział ds. Studiów i Studentów]